Jak výrobci chytrých telefonů využívají umělou inteligenci

Umělá inteligence (AI) se stala transformační silou v různých odvětvích a odvětví mobilních telefonů není výjimkou. Výrobci telefonů po celém světě stále častěji integrují technologie umělé inteligence do svých zařízení, aby zlepšili uživatelské zkušenosti, zdokonalili funkčnost a udrželi si konkurenceschopnost v rychle se vyvíjejícím technologickém prostředí. Tento článek zkoumá výrobce telefonů, kteří se aktivně účastní závodu zaměřeného na umělou inteligenci a využívají inovativní aplikace umělé inteligence, aby nově definovali budoucnost chytrých telefonů.

Apple

Společnost Apple přijala umělou inteligenci prostřednictvím různých iniciativ, včetně Siri, virtuální asistentky využívající umělou inteligenci. Představení Neural Engine, specializovaného hardwaru pro úlohy umělé inteligence a strojového učení, a Core ML, frameworku pro strojové učení pro vývojáře aplikací, ukazuje odhodlání společnosti Apple začlenit umělou inteligenci do svého ekosystému. Výsledkem této integrace jsou personalizované uživatelské zážitky, vylepšené možnosti úprav fotografií a videí a vyšší výkon zařízení díky optimalizacím řízeným umělou inteligencí.

Samsung

Společnost Samsung se aktivně zapojuje do závodu o umělou inteligenci díky svému virtuálnímu asistentovi Bixby a integraci procesorů Exynos AI určených pro zátěž umělé inteligence. Společnost také založila Samsung Research, síť globálních výzkumných center umělé inteligence. Iniciativy společnosti Samsung v oblasti umělé inteligence přispívají k hlasové, obrazové a textové interakci se zařízeními, k vylepšení fotoaparátů poháněných umělou inteligencí a k pokroku ve zpracování přirozeného jazyka.

Huawei

Společnost Huawei dosáhla významného pokroku v oblasti umělé inteligence díky čipovým sadám Kirin s jednotkami pro neuronové zpracování (NPU) a platformě HiAI, což je platforma pro vývoj umělé inteligence. Společnost využívá umělou inteligenci k vylepšení fotografických schopností, optimalizaci účinnosti baterie prostřednictvím správy napájení založené na umělé inteligenci a k optimalizaci výkonu na základě umělé inteligence.

Google (telefony Pixel)

Telefony Pixel společnosti Google jsou ukázkou závazku společnosti k umělé inteligenci díky iniciativám, jako je Google Assistant, TensorFlow Lite pro strojové učení v zařízení a Google Duplex pro konverzaci v přirozeném jazyce. Výsledkem těchto snah je bezproblémová integrace umělé inteligence do každodenních úkolů, rychlejší reakce díky strojovému učení v zařízení a intuitivnější interakce usnadněná porozuměním přirozenému jazyku.

OnePlus

Společnost OnePlus začleňuje umělou inteligenci do svých zařízení prostřednictvím funkcí fotoaparátu vylepšených umělou inteligencí, optimalizací systému OxygenOS pomocí algoritmů umělé inteligence a vylepšení výkonu řízených umělou inteligencí. Výsledkem je inteligentní rozpoznávání scén fotoaparátu, adaptivní výkon systému na základě chování uživatele a funkce s podporou umělé inteligence přispívající k intuitivnějšímu uživatelskému rozhraní.

Xiaomi

Iniciativy společnosti Xiaomi v oblasti umělé inteligence zahrnují hlasem ovládaného virtuálního asistenta Xiao AI, funkce fotoaparátu s umělou inteligencí ve smartphonech a optimalizace softwaru řízené umělou inteligencí. Tyto snahy vedou k hlasem ovládané interakci se zařízeními, vylepšení fotografií poháněných umělou inteligencí a zlepšení výkonu systému díky algoritmům umělé inteligence.

Sony

Společnost Sony se zaměřuje na technologie fotoaparátu řízené umělou inteligencí a představuje Xperia AI, svou platformu umělé inteligence pro chytré telefony Xperia. Výsledkem těchto pokroků jsou pokročilé funkce fotoaparátu, jako je rozpoznávání objektů a zpracování obrazu a videa s podporou umělé inteligence.

LG

Společnost LG integruje umělou inteligenci do svých chytrých telefonů prostřednictvím ThinQ AI, platformy umělé inteligence pro chytré telefony a další zařízení, a funkcí fotoaparátu s umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu a scén. Tato integrace vede k inteligentní optimalizaci fotoaparátu na základě analýzy scény a vylepšení funkcí zařízení na základě umělé inteligence.

Motorola

Společnost Motorola začleňuje umělou inteligenci prostřednictvím aplikace Moto Experiences, která nabízí softwarové funkce řízené umělou inteligencí, a vylepšení fotoaparátu s umělou inteligencí ve smartphonech Moto. Výsledkem jsou funkce umělé inteligence založené na gestech pro interakci s uživatelem a optimalizace fotoaparátu poháněné umělou inteligencí pro zlepšení kvality fotografií.

Nokia

Společnost Nokia využívá umělou inteligenci díky funkcím fotoaparátu poháněným umělou inteligencí ve svých chytrých telefonech a integraci algoritmů umělé inteligence pro softwarová vylepšení. Tyto iniciativy vedou k vylepšeným schopnostem fotoaparátu díky rozpoznávání scén pomocí umělé inteligence a optimalizacím systému s podporou umělé inteligence.

Integrace umělé inteligence do chytrých telefonů představuje změnu paradigmatu v interakci uživatelů s jejich zařízeními. Výrobci telefonů významně investují do výzkumu a vývoje umělé inteligence, aby mohli poskytovat inovativní funkce, lepší výkon a personalizované zážitky. S pokračujícím závodem v oblasti umělé inteligence mohou uživatelé očekávat, že chytré telefony budou ještě inteligentnější, přizpůsobivější a schopné porozumět individuálním preferencím a vyhovět jim. Spolupráce umělé inteligence a mobilních technologií by měla nově definovat budoucnost komunikace a funkčnosti zařízení.