Jak si pročistit střeva a vyplavit toxiny a odpadní látky?

Když se rozhodnete začít žít zdravě, první, co byste měli udělat, je pročistit svůj organismus, zejména tlusté střevo. Nestrávená potrava, výkaly a další druhy nečistot mohou v tlustém střevě ležet týden i déle a mohou vést k mnoha zdravotním problémům. Očista trávicího traktu vám dodá energii, podpoří uzdravení, bojuje proti zánětům a dokonce zvrátí chronická onemocnění. Musíte si plně uvědomovat své tělo a měli byste vědět, kdy vaše tlusté střevo volá o pomoc.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Jaké příznaky naznačují, že potřebujete očistu trávicího traktu?

To, co jíte, má velký vliv na vaše zdraví, takže pokud jste se nestravovali správně, mohou se u vás objevit gastrointestinální problémy. Jedním z prvních varovných signálů střevních problémů je obtížná nebo nepravidelná stolice. Mezi další příznaky patří flatulence, nadýmání nebo plynatost, průjem, kolitida, zácpa, syndrom dráždivého tračníku, Crohnova choroba, střevní zánět, rakovina konečníku nebo tlustého střeva, ulcerózní kolitida, střevní polypy, divertikulitida a divertikulóza. Můžete také pociťovat další příznaky, které nepřímo ukazují na špatný stav střev. Mezi tyto příznaky patří ucpaný nos, bolesti kloubů nebo svalů, bolesti v dolní části zad, úzkost, nespavost, vysoká hladina cholesterolu, výkyvy nálad, syndrom děravého střeva, nízká imunita, únava, tmavé kruhy pod očima, artritida, zápach z úst, nepříjemný tělesný zápach, mozková mlha, cukrovka, kožní problémy, potravinové alergie, intolerance a fibromyalgie.

Proč potřebujete pročistit střeva?

Vaše střeva fungují jako první obranná linie proti škodlivým patogenům, pomáhají rozkládat přijímanou potravu a vstřebávat minerály, vodu a živiny. Pokud se ve střevech hromadí odpadní látky a toxiny, dochází ke ztíženému vstřebávání živin, nepravidelné stolici a toxiny přítomné ve střevním traktu se dostávají do kontaktu se střevními stěnami, což zvyšuje pravděpodobnost vzniku netěsných střev a onemocnění tlustého střeva. Provedením účinné očisty trávicího traktu spolu s konzumací potravin bohatých na živiny, enzymy a vlákninu se vaše stolice stane pravidelnou a dokonalou.

Jak provést účinnou očistu trávicího traktu

1. Džusový půst

Džusový půst je velmi účinný způsob očisty střev. Chcete-li provést džusový půst, musíte denně vypít několik sklenic džusů a neměli byste konzumovat žádnou pevnou stravu. Džusový půst trvající 21 až 28 dní pomáhá detoxikovat všechny orgány, které jsou zodpovědné za odstraňování odpadních látek z vašeho těla. Pomáhá také tomu, aby se všechny živiny dostaly do buněk vašeho těla a opravily poškození a podpořily hojení. Pokud držíte džusový půst poprvé, můžete začít s půsty, které trvají kratší dobu, a poradit se s odborníkem na výživu, abyste zjistili, zda vám vyhovuje.

2. Dejte si očistný nápoj

Můžete si připravit vlastní nápoj na pročištění trávicího traktu, který vám pomůže vyplavit z těla toxiny a kilogramy odpadních látek. Je to účinný a bezpečný způsob očisty střevního traktu. Velmi se doporučuje, pokud trpíte obezitou, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, refluxem a ekzémy.

Potřebné složky:

1 čajová lžička vysoce kvalitních slupek psyllia

1 čajová lžička raw, organického jablečného octa

1 čajová lžička přírodního medu

250 mililitrů vody o pokojové teplotě

Recept:

Smíchejte ve sklenici slupky psyllia, jablečný ocet a přírodní med s 250 mililitry vody.

Ujistěte se, že jsou všechny složky zcela rozpuštěné.

Směs ihned vypijte, ale hlavně se při tom neuduste.

Vypijte další sklenici vody smíchanou s jednou čajovou lžičkou medu a jablečného octa.

Při této očistě dbejte na to, abyste vypili 1,5krát více vody, než je vaše denní potřeba.

Směs pijte nejméně 2 až 4 týdny, pak si dejte 3 měsíce pauzu a očistu opakujte.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Healthline , WebMD