Jak se ujistit že nebudete litovat když si pořídíte piercing
Ačkoli piercing ve většině kultur symbolizuje rozdíly mezi pohlavími, mnozí mileniálové ho považují za jeden z nejfrekventovanějších způsobů zdobení lidského těla. Pro mnohé z nich figurují tetování s piercingem hned vedle sebe na seznamu „nejrebelštějších věcí“. Ačkoli piercing zabere mnohem méně času než tetování, obojí vyžaduje důkladnou znalost případných rizik, bezpečnostních opatření a protokolu péče.
Buďte aktivní, pokud jde o snášení bolesti ve jménu proměny. Následující tipy vám poradí, jak se vyhnout nepříjemným komplikacím, abyste svého rozhodnutí vylepšit své tělo piercingem v budoucnu nelitovali.
Další zajímavé články z kategorie Zdraví1. Dávejte si pozor na jakékoli příznaky alergie
Pokud vás po provedení piercingu začne pokožka svědit, zčervená a otéká, znamená to, že vaše kůže reaguje na obsah niklu ve šperku. Nikl se často přidává ke zpevnění zlata, ale je nechvalně známý tím, že způsobuje nepříjemnou kožní alergii. Místo toho můžete nosit šperky z nealergických kovů, jako je niob, titan nebo některé druhy nerezové oceli, abyste alergiím předešli.
2. V případě infekcí okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc
Určitá bolest v okolí piercingu je zcela přirozená, dokud nedojde k úplnému zahojení. Pokud však pocítíte horečku, zarudnutí a otok kolem propíchnuté části těla, spěchejte k lékaři. Kožní infekce se mohou dále šířit a způsobit život ohrožující komplikace, pokud se neléčí.
3. Dbejte na zvýšenou péči o piercing v ústech
Piercing jazyka, rtů nebo tváří je nejen riskantní módní volbou, ale také potenciálně nebezpečnou. Lidé, kteří si nechají do úst voperovat bodce, prsteny a cvočky, si často nakonec vylomí nebo zlomí zuby a trpí velkými zdravotními problémy v ústní dutině. V extrémních případech by vás piercing mohl omezit v dýchání, jídle nebo správném mluvení.
Protože se lidská ústa hemží bakteriemi, měli byste si dvakrát denně čistit zuby a používat antibakteriální ústní výplachy, abyste předešli jakékoli možnosti infekce.
4. Nechte si ho udělat od certifikovaného odborníka
Nemoci přenášené krví se mohou snadno šířit z vybavení, jako jsou pistole a jehly, které se používají k piercingu. Ujistěte se, že si piercing necháte udělat na místě, kde se řádně dodržuje dezinfekční protokol a bezpečnostní opatření. Piercer musí být certifikovaný odborník, který nosí rukavice a k zákroku používá sterilní jehly. Riziko nákazy žloutenkou typu B a C, tetanem, virem HIV nebo jakoukoli bakteriální infekcí se velmi sníží, pokud si piercing necháte provést co nejbezpečnějším způsobem.
5. Vyvarujte se neopatrnosti a pohybujte se s rozvahou
Piercing se může snadno zachytit o oblečení, což vede k náhodným zraněním Jakmile si necháte udělat piercing, buďte při nošení oblečení opatrní a mějte dostatečnou duchapřítomnost, abyste se vyhnuli zranění, dokud nedojde k úplnému zahojení.
6. Zajistěte si náležitou následnou péči
Zeptejte se svého piercera, jak o nový piercing pečovat. Bez ohledu na to, kde si ho necháte udělat, si s ním pokaždé nehrajte. Zdržte se koupání ve vodních nádržích, dokud se piercing nezahojí. Piercing, s výjimkou piercingu v ústech, omývejte dvakrát denně slanou vodou nebo jemnou mýdlovou vodou. Přibližně za šest týdnů by se váš piercing měl zahojit.
Vyvarujte se piercingu a nenechávejte si ho udělat, pokud již máte špatnou imunitu nebo onemocnění, jako je například cukrovka. Bez ohledu na to, kde si piercing necháte udělat, dbejte na to, abyste to dělali s naprostým přesvědčením. Nenechte se do piercingu ničím nebo nikým nutit. Pokud bude vaše období po piercingu bezproblémové a bez jakýchkoli zdravotních komplikací, určitě ho budete po zbytek života považovat za dobré rozhodnutí.