Jak sdílet data a soubory mezi počítačem a mobilem

Spousty lidí používá mobilní telefon a stolní počítač nebo tablet, ale jak sdílet soubory a data mezi těmito zařízeními?

V těchto zařízeních využíváme mnoho webových služeb, jako je Gmail, poštovní servery, sociální sítě a cloud storage platformy. Ale můžeme propojit náš počítač a chytrý telefon a hlavně sdílet data mezi nimi? Ano jde to a jedním z programu, díky kterému to zvládneme je Pushbullet. Tento program nám pomůže propojit naše zařízení a rychle sdílet data a soubory mezi počítačem a mobilním telefonem. Použitím aplikace Pushbullet můžeme sdílet data jednoduše a velmi rychle. Můžete rychle sdílet data a soubory mezi přáteli nebo se dá aplikace využít pro firemní uživatelé.

Chcete-li používat Pushbullet v počítači, tak se musíte přihlásit na stránkách Pushbullet.com a musíte si nainstalovat aplikaci pro stolní počítače. Pokud chcete používat služby Pushbullet v mobilních zařízeních, tak si musíte nainstalovat aplikaci Pushbullet do svého mobilního zařízení.

Aplikace Pushbullet pro android na Google play je ke stažení na stránkách: play.google.com/store/apps/details?id=com.pushbullet.android
Uživatelé Apple, respektive iPhone mohou získat aplikaci Pushbullet z iTunes app store na adrese: itunes.apple.com/us/app/pushbullet/id810352052

Jednoduchým způsobem můžete Pushbullet nainstalovat v prohlížeči Google Chrome jako rozšíření na adrese internetového obchodu Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/pushbullet/chlffgpmiacpedhhbkiomidkjlcfhogd

V případě, že používáte prohlížeč Firefox, tak si můžete rozšíření Pushbullet taky přidat. Odkaz na aplikaci Pushbullet pro uživatelé prohlížeče Firefox je k dispozici na této adrese: addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/pushbullet/

Nyní si můžete jednoduše a rychle poslat jakýkoliv odkaz z počítače na mobilní telefon, nebo naopak. Nemusíte kvůli tomu využít odkazy v emailu a jiných poštovních služeb. Stačí kliknout na symbol ikony Pushbullet v prohlížeči a v sekci odkazy jednoduše přidat odkazy které jsou zajímavé. V jiném zařízení potom stačí jít do sekce odkazy a kliknout na tlačítko „Push it“ a okamžitě se dostanete na důležité odkazy.

Naprosto stejným způsobem můžete sdílet nejen data a odkazy na stránky, ale i fotografie, různé poznámky, soukromé adresy, seznamy úkolů a další soubory. Jakékoliv oznámení lze jednoduše a rychle spravovat a zároveň si můžete vytvořit seznamy přátel, nebo kolegů z práce se kterými můžete všechny data sdílet.

Aplikace Pushbullet pro sdílení dat a souborů mezi stolním počítačem a mobilním telefonem je velmi rozšířená. Zároveň je přizpůsobená pro uživatelé android či iOS, takže její využití má velký potenciál. My jsme aplikaci Pushbullet vyzkoušeli a byli jsme docela spokojeni. Proto rádi uslyšíme vaše názory na tuto aplikaci pro sdílení souborů a dat mezi mobilním telefonem a počítačem.