Jak najít perfektní oční stíny pro vaši barvu očí

Zjistěte, díky kterým odstínům – od zlaté až po lilu, vaše oči vyniknou jako nikdy předtím.

Jak najít perfektní a nejlepší oční stíny pro vaši barvu očí.

Oční stíny pro zelené oči

Chcete, aby vaše oči vypadaly živě? Může to znít zvláštně, ale je to o červených tónech. Zelená a červená jsou přímé protiklady na barevném kruhu, takže jsou nejjasnější, když se dají vedle sebe. Vzhledem k tomu, že klasická červená není na běžné nošení to pravé ořechové, zvolte jakýkoli podobný odstín – od růžové až po fialovou. Dáváte-li přednost neutrálním a méně výrazným barvám, zvolte jemnou růžovou, či růžově zlatou. Na večer vyzkoušejte vínovou či fialovou.

Oční stíny pro hnědooké

Jste šťastná, pokud máte hnědé oči. Tato barva je nejvíc neutrální, takže jí sluší téměř cokoliv. Máte spoustu možností, ale neutrální tóny, jako třeba zlaté, jsou perfektní pro denní vzhled, zatímco syté tóny, jako například tyrkysová či fialová, budou skvělé na noc. Pokud chcete docílit výraznějšího efektu, soustřeďte nejtmavší tóny k linii řas a směrem ven vytahujte do ztracena, čímž vytvoříte kouřový look. Tak budou vaše oči ještě jiskrnější.

Oční stíny pro oči hnědo-zelené

Vaše oči jsou zajímavou kombinací hnědé a zelené a tón make-upu i oblečení ovlivní, jak budou vypadat. Svůj vzhled můžete díky tomu měnit výběrem různých odstínů očních stínů. Zkuste například mix neutrálních tónů, například šedou a tmavošedou. Oba odstíny jsou ideální, protože jsou teplé a skvěle se hodí k oříškovým očím. Pokud chcete zvýraznit zelenou ve svých očích a nenápadně upozornit na zlaté skrvnky v nich, vyzkoušejte také rodinu fialových tónů.

Oční stíny pro modroočky

Pro vás je nejlepší oranžová! Nevěříte? Opět platí, že vše se odvíjí od základní teorie barvy: modrá a oranžová jsou komplementární, což znamená, že když se spárují, zdají se jasnější a intenzivnější. Vzhledem k tomu, že oranžová je trochu extrém na denní nošení, vybírejte si odstíny z oranžové skupiny, jako je například broskvová, šampáňo, měděná a rezavá. Oranžové tóny těchto barev vytvoří krásný a ostrý kontrast s vašima očima, aniž by přebily jejich pěknou barvu.

Pokud hledáte kvalitní  make-upkosmetiku, tak doporučujeme ověřené obchody zde:  Další zajímavé články z kategorie Krása