Zdraví

Důvody, proč byste měli pít více vody

Voda není nic menšího než neuvěřitelný kouzelný nápoj. Dává a obnovuje život na naší planetě. Přínosů vody pro naše tělo je nespočet. Zachovává život, jak ho známe, od počátku věků. Voda je nedílnou součástí udržování všech našich tělesných funkcí. Pomáhá při regeneraci, omlazování a obnově dobrého zdraví.

Když se děti narodí, mají v těle přibližně 70 % vody. S přibývajícím věkem se toto procento snižuje. Průměrný člověk může mít v těle 60 % vody. U žen toto procento klesá na 50-55 %, protože ženy mají tendenci ukládat v těle více tuků. Stejně tak starší lidé a obézní jedinci mají menší obsah vody. Dá se tedy říci, že voda je naprosto důležitým zdrojem potřebným pro udržení dobrého zdraví. Pokud tomu nevěříte, stačí se podívat na níže uvedený přehled.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Pijte svou cestu k dobré kondici

Pití vody namísto jiných sladkých nápojů vám může pomoci vyřadit přebytečné kalorie z vašeho jídelníčku. Voda je životně důležitá pro udržení zdravého metabolismu. Dobře hydratované tělo je schopno lépe odstraňovat nežádoucí odpadní látky ze svého nitra. Může nám pomoci při zbavování se všech nežádoucích vedlejších tukových produktů. Voda může také pomoci při hubnutí tím, že při konzumaci před jídlem snižuje chuť k jídlu.

Zdravý mozek

Dehydratace může zpustošit fungování našeho mozku. Mozek je z 85 % tvořen vodou. Jednou z největších příčin denní únavy je také dehydratace. Voda je naprosto nezbytná pro udržení zdravé kognitivní funkce mozku. Zůstat hydratovaný je nejlepší způsob, jak udržet mozek zdravý.

Krásná pleť

Voda obnovuje a oživuje krásnou pleť. Hraje zásadní roli při udržování pružnosti pokožky. Dokáže chránit naši pokožku před vysušením a navrátit šupinaté pokožce její původní zdravou strukturu. Hydratace je největší příčinou bezchybné pleti. Dokáže zvrátit tvorbu vrásek tím, že zlepšuje pružnost a strukturu naší pokožky odplavováním škodlivých toxinů z našeho těla.

Pružné svaly

Dehydratace je hlavní příčinou svalových křečí. Naše svaly potřebují ke svému zdravému fungování vodu, protože 75 % svalové tkáně tvoří voda. Dehydratace vede k únavě a slabosti svalů. Pití vody tedy může pomoci při obnovování svalové síly.

Zdravé klouby

Naše kosti se vzájemně protínají v kloubech. Naše klouby jsou vystlány tenkými chrupavkami. Tyto chrupavky pomáhají při pohybu našich končetin tím, že promazávají klouby, aby se kosti o sebe netřely. Klouby promazávají chrupavky tím, že absorbují vodu. Právě tak pomáhá při léčbě bolesti kloubů i glukosamin.

Hormony a voda

Dehydratace velmi škodí našim hormonům. Když je naše tělo dehydratované, náš mozek to považuje za život ohrožující situaci. Proto se v našem těle začnou zvyšovat stresové hormony a vyvedou z rovnováhy všechny ostatní hormony, jako jsou hormony štítné žlázy a naše pohlavní hormony. To může změnit celou rovnováhu našeho těla. Proto je naprosto důležité, abychom pili hodně vody, abychom si udrželi dobré hormonální zdraví.

Tělesná teplota

Naše tělo se začne potit za různých podmínek, jako je vysoká teplota, stres atd. Tyto podmínky mohou vést k dehydrataci našeho těla. Naštěstí se o tento problém může snadno postarat právě voda. Dokáže doplnit tělesné tekutiny a snížit naši tělesnou teplotu.

Zlepšuje náladu

Hydratace je velmi důležitá pro udržení našich hormonů a celkového zdraví. Voda je tedy spojována také s udržováním nálady. Dokáže nám zlepšit náladu tím, že vyrovnává naše hormony, jako je kortizol a hormony štítné žlázy.

Proto si dnes dopřejte trochu vody navíc, abyste pozvedli své zdraví i náladu.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: Medical News Today , Healthline