Co způsobuje stařecké skvrny na kůži a jak jim předcházet

Spousty lidí se záměrně vystavuje slunečnímu svitu, aby se opalovali a měli krásně opálenou pokožku, ale tím zvyšují možnost stařeckých skvrn na kůži.

Stařecké skvrny se objevují na obličeji, na rukou, na ramenou a na zádech. Kůže produkuje melanin, takže může absorbovat ultrafialové záření ze slunce. V našich každodenních činnostech jsme vystaveni slunečnímu záření, proto melanin chrání pokožku před opálením sluncem. Stařecké skvrny se objevují na kůži ve formě černých nebo hnědých skvrn, které mají stejnou strukturu jako kůže a jsou bezbolestné. Jsou také známé jako jaterní skvrny a jsou časté u lidí nad 40 let, ale mohou se vyskytnout také u mladých lidí, kteří jsou stále vystaveni slunečnímu záření.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Co způsobuje stařecké skvrny na kůži a jak jim předcházet

Příčiny vzniku stařeckých skvrn

Vystavení slunci
Čím více budete vystaveni slunečnímu záření, tím více melaninu vaše tělo vyprodukuje, aby absorbovalo ultrafialové záření ze slunce. Proto je důvodem vzniku stařeckých skvrn příliš velké množství melaninu.

Životní styl
Hygiena je velmi důležitá k zajištění zdravé pokožky. Po cvičení nebo práci na slunci by jste se měli vysprchovat a očistit svou pokožku. Všechny bakterie z vašeho potu a pachu ničí kůži a to způsobuje stařecké skvrny.

Znečištění prostředí
Chemické látky, které jsou uvolňovány do životního prostředí z továren a odpadních materiálů znečišťují životní prostředí. Tím pádem se dostávají toxické chemické látky do našeho těla a pokožky, což opět vede ke vzniku stařeckých skvrn.

Co způsobuje stařecké skvrny na kůži a jak jim předcházet

Jak nejlépe zabránit vzniku stařeckých skvrn

Opalovací krémy
Pokaždé když půjdete ven za slunečného dne, tak by jste měli na kůži aplikovat ochranu proti slunečnímu záření. Opalovací krémy ochrání vaši pokožku před slunečním svitem a žárem, ale hlavně ochrání kůži před nežádoucími účinky slunce. To potenciálně může pomoci zbavit se stařeckých skvrn, které by se objevily na neošetřené a holé kůži.

Snižte dobu pobytu na slunci
Od deseti hodin ráno do třech hodin odpoledne je slunce obvykle v typickém slunečném dni nejžhavější. Proto by jste měli tuto dobu strávit nejlépe někde ve stínu, aby se zabránilo spálení kůže vlivem žáru slunce.

Používejte ochranný oděv
Můžete pokrýt hlavu kloboukem, nosit sluneční brýle, nosit oblečení s dlouhým rukávem a tím se chránit před sluncem. Vyberte si oblečení a pomůcky s ochranou proti UV záření. Zejména by se měli před prudkým slunečním svitem chránit malé děti a starší lidi.

Existuje mnoho problémů a závažných nemocí pokožky a kůže ze slunečního svitu. Určitě se snažte trávit co nejméně času na přímém slunci a snažte se předejít nejen stařeckým skvrnám. Zkuste nejméně jednou za rok, nebo při jakékoliv změně pokožky navštívit kožního lékaře či dermatologa. Pokud se budete od mládí dobře starat o svou pokožku, tak výrazně snížíte možnost vzniku stařeckých skvrn.