Co prozrazuje váš obličej o vašem celkovém zdravotním stavu

Věděli jste, že když vidíme někoho s čistou a zářivou pletí, naše mysl si automaticky spojí, že je dotyčný zdravý? Jsme uzpůsobeni k tomu, abychom předpokládali, že člověk se zdravou pletí je zdravější než člověk s kožními problémy. Tento předpoklad, který naše mysl vytváří, nemusí být neopodstatněný. Podle mapování obličeje stav vaší pleti skutečně odráží váš celkový zdravotní stav.

Face mapping vychází z čínské medicíny a ájurvédské filozofie a na základě stavu pokožky umožňuje zjistit vnitřní stav jedince. Podle face mappingu každá část obličeje odráží stav určitého orgánu v těle. To znamená, že pozorováním znaků na obličeji lze do jisté míry zjistit, zda je něco vnitřně v nepořádku a co to je. Zde jsou některé zóny a znaky, na které byste si měli dávat pozor.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Střed brady

Všem se nám čas od času na bradě objeví nevzhledná skvrna (obvykle těsně před důležitou událostí), ale věděli jste, že tento malý pupínek může svědčit o žaludečních potížích nebo jiných problémech s trávením. Abyste se zbavili toxinů a pročistili žaludek, vyzkoušejte bylinkové čaje (obzvlášť dobrý je mátový).

Pomáhá také pití brusinkové a pomerančové šťávy, protože obě jsou plné antioxidantů, které bojují proti volným radikálům. Vláknina je nejlepším přítelem vašich střev. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv doporučuje, aby jste denně snědli 20 až 30 gramů vlákniny, protože hraje důležitou roli při trávení. Vláknina dodává stolici objem, takže se lépe pohybuje trávicím traktem a snadno se z těla vyloučí. Dobrým zdrojem vlákniny je čerstvá zelenina, ovoce a celozrnné výrobky.

Boční strany brady

Hormonální změny mohou za kožní problémy, které se nacházejí na obou stranách brady. Jedná se o velmi častý problém žen, zejména těsně před menstruací nebo i během ní. Nejlepším způsobem, jak tomuto problému čelit, je osvojit si zdravější životní styl. Pijte hodně vody, jezte zeleninu a dbejte na to, abyste každou noc spala 7-9 hodin. Meditace a jóga jsou skvělé techniky, které můžete praktikovat ke snížení stresu.

Lícní kosti

Lícní kosti jsou podle mapování obličeje složitě propojeny s dýchacím systémem. Akné na tvářích může být důsledkem dýchacích problémů způsobených kouřením nebo alergiemi. Pokud zjistíte, že máte v této oblasti pupínky, přestože nekouříte ani netrpíte alergií, viníkem může být nečistý nebo znečištěný vzduch.

Dbejte na to, abyste často chodili na čerstvý vzduch a nevystavovali se vysokým teplotám. Jen proto, že jste většinu času uvnitř, nepředpokládejte, že je vzduch bez toxinů. Chcete-li ochladit své tělo, jezte ochlazující (zásadité) potraviny, jako jsou papriky, česnek, cibule, kiwi, zelená listová zelenina a avokádo. Měli byste se také snažit vyhýbat cukrům.

Nos

Předpokládá se, že nos a krevní oběh spolu úzce souvisejí. Kožní problémy na nose naznačují, že můžete mít problémy s krevním tlakem. Nechte si zkontrolovat krevní tlak a hladinu cholesterolu. Měli byste se pokusit snížit stres pomocí jakékoli techniky snižování stresu, která vám vyhovuje.

Konzumace velkého množství srdci prospěšných potravin, jako jsou ořechy, avokádo, tahini, tučné ryby, za studena lisovaný olivový olej, lněné semínko, prospěje vašemu krevnímu oběhu a zdraví srdce. Konzumaci alkoholu a kávy je třeba omezit na minimum, protože uměle stimulují kardiovaskulární systém. Pupínky na nose mohou být také důsledkem nánosu make-upu. Každý večer před spaním se ujistěte, že jste odstranili všechny stopy make-upu, vyčistili a dobře hydratovali obličej.

Uši

Problémy s ledvinami by se mohly projevit v podobě pupínků v uchu (a také zarudnutím a otokem v něm). Někteří lidé dokonce cítí teplo vyzařující z ucha. Abyste se s tím vypořádali, měli byste ze svého jídelníčku odstranit kofeinové a alkoholické nápoje. Měli byste se také dobře hydratovat a dostatečně spát.

Pod očima

Oblast pod očima může signalizovat, že je něco v nepořádku s ledvinami. Pokud máte pod očima tmavé, nafouklé „váčky“, může to být známkou poškozené funkce ledvin. Oteklá, opuchlá spodní víčka jsou příznakem pomalé funkce ledvin. Snažte se pít raději hodně filtrované vody než obyčejné vody, aby byly vaše ledviny méně zatěžovány. Zajistěte si dostatek spánku a vyhýbejte se také stresu. Vyhýbejte se také kávě a alkoholu, které odvodňují.

Jazyk

Jazyk je úžasný svalový orgán s mnoha funkcemi. Je také zrcadlem, které odráží některé velmi specifické problémy vašeho vnitřního zdraví. Pokud si jazyk prohlédnete hned po ranním probuzení a najdete na něm kruhy bílých nánosů směrem ke středu nebo zadní části, může to ukazovat na střevní toxiny. „Pěnivost“ nebo oděrky na vnějších okrajích jazyka mohou znamenat, že vaše funkce plic není optimální. Chcete-li vyplavit toxiny, proveďte detoxikaci. Přidejte do svého jídelníčku detoxikační potraviny, jako je zelený čaj, česnek, brusinkový džus a pomerančový džus. Chcete-li zlepšit kapacitu plic, vyzkoušejte meditaci s hlubokým dýcháním a nějaké kardio cvičení.

Oči

Problémy s játry mohou být příčinou akné přímo mezi vašima očima. Alkohol je velkým faktorem, který způsobuje problémy s játry. Alergeny mohou také vyvolat boj jater proti toxinům, proto věnujte pozornost tomu, co jíte, když se vám v této oblasti dělají pupínky.

Až příště poběžíte na nákup, nezapomeňte si vzít nějaké protizánětlivé potraviny, jako jsou vlašské ořechy, tučné ryby, lněná semínka, kurkuma, vývar z kostí a zázvor. Vyhněte se potravinám, jako jsou zpracované potraviny, kofein, rafinovaná sůl a cukr, které podporují záněty.

Umístění pupínků na obličeji může naznačovat, zda se vám něco děje uvnitř, ale musíte se poradit s odborníkem, abyste zjistili, o jaký problém přesně jde, co ho způsobilo a jak ho léčit.