Co musíte udělat ještě dnes pro zdraví očí

Udržování zdraví očí je důležité pro zdravý a krásný život. Stejně jako všechny ostatní části těla potřebují i naše oči péči a ochranu. Existuje mnoho faktorů, které hrají důležitou roli při udržování zdravých a funkčních očí. Mnozí z nás však mají tendenci považovat celkové zdraví svých očí za samozřejmost. Často přehlížíme pravidelné oční prohlídky jednou za dva až tři roky. Tyto pravidelné oční prohlídky jsou nezbytné, protože odhalují i jiné zdravotní problémy, které by mohly mít z dlouhodobého hlediska vliv na naše oči. Pokud budete dodržovat určité správné návyky, můžete o své oči nejen pečovat, ale také chránit svůj zrak bez lékařské pomoci.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Začněte jíst správné potraviny

Často se říká, že jsme to, co jíme. Je to proto, že naše tělo je odrazem potravin, které jíme. Když jíme zdravě, naše tělo dobře funguje a pomáhá nám zůstat silnými. Pro naše oči je zcela zásadní jíst zelenou listovou zeleninu a potraviny bohaté na vitamín A. Zařaďte do svého jídelníčku vejce, listovou zeleninu, bobuloviny, špenát, mrkev atd., abyste si udrželi zdravý zrak. Dopřejte si dostatek studenovodních ryb, jako je losos, protože obsahují esenciální omega-3 mastné kyseliny, které zabraňují vysychání očí a udržují sítnici zdravou. O naše oči pečuje také káva, protože má vysoký obsah antioxidantů.

Ponechat si make-up není dobrý nápad

Mnoho žen má tendenci usínat nalíčených. To škodí nejen pleti, ale i očím. Když spíte s nalíčenými očima, existuje vysoká pravděpodobnost, že dojde k alergickým reakcím na vaše oči. Make-up může také způsobit vysušení očí, ztrátu řas, a pokud se make-up nahromadí, může dojít k bakteriálním infekcím kvůli toxickým těžkým kovům, které jsou ve většině očních make-upů obsaženy. Před spaním je vždy vhodné odstranit starou řasenku, oční linky, oční stíny atd. a podpořit tak lepší zdraví očí. Nezapomeňte na trik, že pokud nemáte žádný odličovací přípravek, je avokádo nejlepší sázkou na odstranění veškerého make-upu.

Zajistěte svým očím ochranu

Ukázalo se, že 90 % úrazů očí souvisí se sportovními aktivitami. Je důležité používat ochranné štíty pro oči, abyste je ochránili před poraněním a také před škodlivým zářením v prostředí. V případě potřeby začněte nosit chrániče očí, ochranné brýle, sluneční brýle a ochranné štíty. Lidem, kteří pracují v nebezpečném prostředí, jako jsou staveniště a dílny, nebo se účastní některých sportovních aktivit, jako jsou míčové sporty nebo extrémní sporty, se doporučuje používat ochranné čočky nebo brýle, které poskytují také ochranu proti UV záření.

Čas od času se projděte

V dnešním světě většina z nás pracuje u počítače několik hodin v kuse. Ukázalo se, že digitální únavou očí je postiženo přibližně 75 % pracovníků pracujících s počítačem. Tento syndrom bývá označován jako „syndrom počítačového vidění“ a vede ke svalovému napětí a stresu v očích a k velkému nepohodlí, které může vyústit i v bolesti hlavy a ztrátu zrakového výkonu. Při dlouhé práci na počítači se ujistěte, že nosíte počítačové brýle. Čtěte zvětšené texty, často mrkejte a dělejte si dostatečné přestávky. Těmito přestávkami může být i pouhá procházka po pracovišti, nebo krátká biologická přestávka na pití vody. Také se doporučuje, aby obrazovka počítače byla ve vzdálenosti 50 až 75 centimetrů od vašich očí.

Pravidelně navštěvujte svého lékaře

Je důležité nevynechávat pravidelné oční prohlídky, které máte naplánované. Komplexní vyšetření očí je nutné alespoň jednou za 3 roky, aby bylo zajištěno celkově dobré zdraví vašich očí. Je důležité provést komplexní oční vyšetření a ne pouze screening zraku. To vám pomůže odhalit případná oční onemocnění a také další oční problémy. Tento typ vyšetření také zajišťuje včasné odhalení cukrovky, kardiovaskulárních problémů a neurologických problémů.

Dodržujte zdravý životní styl a ujistěte se, že děláte pro své oči maximum. K udržení dobrého zdraví očí stačí zdravě jíst, dobře spát bez make-upu, chránit si oči, občas odejít od obrazovek počítačů a jednou za dva až tři roky si nechat zkontrolovat stav očí.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: WebMD , Medical News Today