Částí těla které mohou být nejbolestivějšími místy tetování
Umění je forma vyjádření a tetování je již po staletí považováno za umění. Je to forma umění, která umožňuje tatérovi projevit svou kreativitu a talent, zatímco jedinec, který se chce nechat tetovat, dostane to, co očekává, nebo možná i víc.
Tetování či kérka je rostoucí formou umění, od znamení zvěrokruhu až po jména domácích mazlíčků, a většina lidí dnes tento trend následuje. Ještě módnější je, že je mají i slavné osobnosti – ať už mladé, nebo starší!
Ať už rádi sledujete tento trend, nebo se chcete nechat potetovat, protože to pro vás hodně znamená, tetování s sebou nese určitou míru bolesti. Někteří lidé mohou mít vyšší práh bolesti než jiní.
Pokud máte nižší práh bolesti, pak byste možná měli těchto 6 míst na svém těle vynechat!
Další zajímavé články z kategorie Zdraví1. Obličej
Když pomyslíte na potetování obličeje, okamžitě se vám před očima vybaví tvář boxera Mika Tysona. I bývalý boxerský šampion by souhlasil s tím, že tetování na obličeji je bolestivé.
Váš obličej nebo obecně hlava má velmi málo tuku, snad kromě tváří. Navíc vaším obličejem prochází příliš mnoho nervů, které jsou zodpovědné za vaše obličejové svaly. Dnes se mnoho lidí rozhoduje pro vytetování obočí, aby vypadalo plnější.
Obličej je jednou z nejcitlivějších částí těla, a proto můžete zažít nesnesitelnou bolest, pokud se rozhodnete nechat si na obličeji něco vytetovat.
2. Hrudník
Váš hrudní koš může být nejbolestivější částí těla, kterou byste se mohli rozhodnout nechat si potetovat inkoustem. Tato část má velmi málo tuku, příliš mnoho kostí a nervů, které se nacházejí blízko povrchu kůže.
Navíc se vaše žebra pohybují při každém nádechu a výdechu. To znamená, že proces tetování se může ukázat jako bolestivější kvůli neustálému pohybu. Hrudník si jako místo pro tetování vyberte pouze v případě, že máte vysoký práh bolesti. Nebo seberte všechnu odvahu a připravte se na pořádnou bolest!
3. Vnitřní strana stehen
Nejčastěji si lidé mylně myslí, že vnitřní stehna jsou méně bolestivým místem ke kérce. Nemusí však být tak „bezbolestné“, jak si možná myslíte. Většina se domnívá, že jelikož jsou vnitřní stehna masitá a nejsou příliš blízko kosti, nemusí být bolest nijak silná.
Vnitřní stehna jsou však zodpovědná za pohyby svalů nohou, které jsou koordinovány pomocí nervů. Umístění těchto nervů způsobuje, že vnitřní stehna jsou bolestivým místem na tetování.
Také může trvat déle, než se tetování zahojí, protože vaše vnitřní stehna se o sebe při každém kroku neustále třou, což ještě zvyšuje bolest.
4. Lokty a kolena
Lokty, kolena, kotníky a obecně většina kloubů jsou příliš blízko kosti. To může způsobit, že tetování pro vás bude bolestivější.
V těchto oblastech je velmi málo tuku, což znamená, že zde není mnoho tlumičů, které byste mohli svému tělu poskytnout, abyste cítili menší bolest při každém vpichu jehly do těla a jejím vyjmutí.
5. Podpaží
Pokud vám depilace podpaží připadá bolestivá, pak není pochyb o tom, že tetování vám pravděpodobně poskytne pětkrát větší bolest.
I když někomu může připadat, že je to divné místo pro tetování, lidé si kérky v podpaží nechávají dělat. Proces tetování se může ukázat jako obtížný, protože podpažím vedou důležité nervy, včetně podpažního nervu.
Oblíbené je pocení a také tření mezi kůží, což může přispět k důvodům, proč může jít o jednu z nejbolestivějších částí, které si lze nechat potetovat.
6. Ruce a nohy
Nechat si udělat kérku na rukou a nohou může být bolestivé, protože tyto části těla mají řadu kostí, tenkou kůži a procházejí jimi vazy a nervy.
Nejbolestivějšími oblastmi rukou a nohou mohou být dlaně, prsty na rukou a nohou, vnitřní strana zápěstí a chodidla. Kromě toho se může stát, že inkoust nebude dostatečně tmavý, což znamená, že tatér bude muset návrh několikrát opakovat, čímž se bolest ještě zvýší.
V oblastech v blízkosti vnitřního zápěstí se nacházejí žíly a šlachy, které jsou velmi citlivé a bolestivé.
Pokud se tedy někdy rozhodnete nechat si udělat tetování, ujistěte se, že si vyberete část těla, která vám může způsobit menší bolest než ostatní, zejména pokud máte nízký práh bolesti. Pokud máte kožní onemocnění, vždy se před svým rozhodnutím poraďte s dermatologem.
Foto: Pixabay.com
Zdroje: Healthline