Běžné příznaky rakoviny u žen které zůstávají bez povšimnutí

Rakovina nikdy nepřichází potichu a obvykle se tu a tam ozve několik klepnutí. Časné příznaky rakoviny mohou být tak běžné, že snadno uniknou vaší pozornosti. Někdy může trvat roky, než se rakovina projeví svými hlavními příznaky, ale to už může být pozdě. Proto je nezbytné, abyste byli vybaveni znalostmi, které vám umožní odlišit časné příznaky rakoviny od celkové nepohody vašeho těla. Včasné odhalení je klíčem k překonání rakoviny. Pokud dokážete úspěšně pochopit a rozlišit tyto dvě skutečnosti, můžete si dát příležitost nad rakovinou zvítězit. Zde najdete běžné příznaky rakoviny u žen, které byste měli znát.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

Nevolnost a bolesti žaludku

Bolesti žaludku jsou běžným a obvykle se opakujícím příznakem mnoha onemocnění. Žaludeční nevolnost, žaludeční problémy a otrava jídlem jsou jedny z mnoha příčin bolesti žaludku. Nevolnost a bolesti žaludku jsou tak časté, že po jejich několikerém prožití nikdy nemůžete jako příčinu uzavřít rakovinu. Pokud však máte přetrvávající bolesti žaludku spolu s nevolností, které nemizí, měli byste se poradit s lékařem. Bolesti se vyskytují téměř u 43 % pacientů s rakovinou žaludku. Zde je několik dalších příznaků rakoviny žaludku, na které je třeba si dát pozor:

Ztráta chuti k jídlu
Břišní nepohodlí nebo bolest
Obtíže při polykání
Poruchy trávení
Nevolnost
Zvracení (s krví nebo bez krve)
Krvavá stolice

Nevolnost je opět velmi častou reakcí organismu. A vyskytuje se u většiny pacientů trpících rakovinou žaludku, gynekologickými nádory a rakovinou plic. Pokud tedy pociťujete trvalou přítomnost těchto příznaků, neignorujte je.

Opakující se infekce nebo horečka

Horečka je běžná, ale opakující se horečka nikoli. Opakující se horečka je spojována se zhoubným onemocněním. Pacienti s rakovinou mohou často dostat horečku v důsledku nekrózy nádoru, krvácení apod. Určitý typ nádoru, jako je Hodgkinův lymfom, může u lidí také způsobit horečku. Podobně může leukémie přivítat infekce tím, že oslabením imunitního systému sníží schopnost organismu proti nim bojovat. Zde jsou uvedeny některé další příznaky leukémie:

Slabost
Únava
Noční pocení
Úbytek hmotnosti
Zvětšené lymfatické uzliny
Nadýmání v důsledku zvětšení sleziny nebo jater

Horečka i infekce jsou běžné pro mnoho nemocí a většinou nepředstavují žádné vážné obavy. Pokud však máte dlouhodobě a soustavně příznaky podobné chřipce, možná byste se měli poradit s lékařem.

Potíže s polykáním

Potíže s polykáním mohou jednou za čas potkat každého. Pokud však máte tento problém nepřetržitě po několik týdnů, pak byste se možná měli poradit s lékařem. Dysfagie neboli potíže s polykáním jsou příznakem, který je obecně spojován s rakovinou žaludku. Silné nachlazení a kašel mohou někdy způsobit, že polykání je bolestivé. Pokud však nemáte žádné problémy s krkem související s nachlazením a přesto pociťujete bolest při polykání, pak je na čase vyhledat druhý názor.

Únava

Slabost a pocit únavy jsou společné téměř všem onemocněním. A pokud máte náročný týden a nedostatečně spíte, je přirozené, že se tak cítíte. Dobrý spánek je vše, co potřebujete, abyste se cítili opět svěží. Pokud však únava odmítá opustit vaše tělo, přestože jste spali několik dní, možná byste se měli začít blíže zabývat svým zdravím. Pokud kromě únavy pociťujete také dušnost, je lepší nechat se důkladně vyšetřit. Přetrvávající únava je spojována s různými typy rakoviny, jako je rakovina žaludku, leukémie atd. (Další příznaky rakoviny žaludku a leukemie viz výše.)

Krvavý výtok ve stolici

Krvavý výtok není mezi lidmi neobvyklý. A může k němu dojít z nezhoubné příčiny, jako je například hemoroid. Kromě hemoroidů může být příčinou také zácpa. A obojí lze snadno vyléčit. Bohužel to však může být také příznakem rakoviny tlustého střeva nebo žaludku. Některé další příznaky rakoviny tlustého střeva jsou:

Únava
Ztráta hmotnosti
Změny ve vyprazdňování
Úzká stolice
Časté nadýmání, plynatost a zažívací potíže

Lidé mohou často všechny tyto potíže odmítnout jako nic vážného. Lékaři by vám však řekli, že krev ve stolici není nikdy normální. Proto je vhodné v tomto případě vyhledat lékařskou pomoc.

Viditelné změny na kůži

Rakovina kůže je jedním z nejrozšířenějších typů rakoviny. A rozpoznat včasné příznaky rakoviny může být v tomto případě poměrně obtížné. Pihy, mateřská znaménka a tmavé skvrny obvykle u lidí nevyvolávají poplach. Musíte však být ostražití vůči změnám, kterými vaše kůže prochází. Pokud jste si na svém těle všimli nového znaménka, skvrny, hrbolku apod. vykazujícího soustavné změny, musíte si je nechat okamžitě zkontrolovat.

Melanom je snadněji odhalitelný, protože měnící se charakter tmavých skvrn melanomu lze snáze „odhalit“. Jedná se však o nejsmrtelnější formu rakoviny kůže, která se může rozšířit do různých dalších částí, pokud se neléčí.

Pokud jde o rakovinu kůže, preventivní opatření mohou skutečně zachránit život. Nikdy byste neměli slevovat z používání opalovacích krémů a měli byste omezit vystavování se ultrafialovému záření, ať už pochází ze slunce, nebo ze solária.

Krvácení po menopauze

Je přirozené, že po menopauze dochází k lehkému krvácení. Pokud se však u vás náhle objeví krvácení podobné menstruaci, rozhodně byste měla zvážit, zda se nenechat vyšetřit. Krvácení po menopauze, krvavé špinění a výtok mohou být příznakem rakoviny dělohy. Některé další příznaky, které obvykle doprovázejí děložní krvácení a mohou napovídat směrem k rakovině dělohy, jsou následující:

Pánevní bolest
Nadýmání břicha způsobené přítomností nádoru
Úbytek hmotnosti

Na tyto příznaky rakoviny byste si měla dávat pozor. Také ženy s obezitou, hypertenzí a cukrovkou jsou v tomto případě více ohroženy. Buďte tedy aktivní v péči o své zdraví, protože včasné odhalení může zachránit život. Pokud zjistíte něco neobvyklého, rozhodně vyhledejte konzultaci u svého lékaře.

Nečekejte příliš dlouho s opatřeními, když zjistíte něco neobvyklého ve svém těle. Protože pokud jde o rakovinu, včasné odhalení je nejlepší způsob, jak ji porazit.