7 ponaučení od závislých které pomohou při zvládání stresu

Závislí musí projít různými fázemi paniky a strachu, než najdou svůj zen. Existuje spousta věcí, které se závislí učí, aby se mohli vypořádat s monstry ve své hlavě. Mnoho závislých zjistilo, že rady, které jim byly poskytnuty k překonání jejich závislosti, jsou velmi užitečné i při zvládání stresu v každodenním životě. Stres, bez ohledu na jeho původ, se může projevovat podobným způsobem. Je tedy velmi důležité, abychom našli konstruktivní a účinné způsoby, jak se vypořádat se stresem. Zde je několik ponaučení od závislých, která nám mohou pomoci při zvládání každodenního stresu.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

1. Rozpoznejte pocit a přijměte ho

To je jedna z prvních věcí, kterou je třeba udělat, když se kvůli něčemu vztekáte. Máte ve svém životě něco, co vám způsobuje velký stres. Můžete tedy buď od toho utéct a zároveň se držet svého stresu, nebo můžete tento pocit rozpoznat a přijmout ho. Když tedy vyšilujete, zastavte se a řekněte si: „Šílím z toho a přitom se mi to hrozně líbí“. To vám umožní přijmout to, co se děje a co nemáte pod kontrolou. Přijetí vám umožní lépe ovládat své emoce a pomůže vám pracovat na řešení.

2. Změňte myšlenku

Jsme tvůrci svých myšlenek. Důvodem, proč panikaříte, je tedy to, že jste si vytvořili obrovskou hromadu problémů, o kterých si myslíte, že je nezvládnete. Protože jste tedy vytvořili myšlenky, které vám způsobují záchvaty paniky, máte moc je také změnit. Nemusíte všechny své problémy vyřešit najednou. Stačí, když budete přemýšlet o jejich řešení a jejich účincích. Dnes se můžete zaměřit na vyřešení jednoho problému a dovolit si, abyste se v tu chvíli cítili silní.

3. Odlehčete svůj mozek

Pokud se cítíte příliš zahlceni, vezměte si papír a začněte si zapisovat vše, co vám běží hlavou. Pište tak dlouho, dokud už nebudete mít co psát. Tento fyzický akt vám poskytne hmatatelný pocit emočního vybití. Po skončení zažijete klid a mír, který můžete využít k tomu, abyste se mohli věnovat zbytku dne a dalším povinnostem.

4. Vypište si své priority

Lidé se často cítí v každodenním životě zahlceni, když mají příliš mnoho věcí, které musí udělat v omezeném čase. Nyní, když je vaše mysl čistá, můžete tedy jasně přemýšlet a sepsat všechny věci, které je třeba udělat. Máte k dispozici omezené množství času, a proto je třeba si ze seznamu stanovit priority. To vám pomůže splnit a dokončit všechny důležité úkoly, které máte právě před sebou. Díky tomu budete mít pocit, že máte své emoce pod kontrolou.

5. Radujte se

To je něco, co v každodenním životě děláme jen zřídka. Neúnavně pracujeme a honíme se za termíny. Nikdy se však na chvíli nezastavíme a neoslavíme drobné věci, které se nám podaří. Je to důležitá součást budování sebe sama. V tomto kroku jde o to, abychom si uvědomili svůj pokrok a oslavili ho. A poté, co s uznáváním skončíte, pociťujte vděčnost za to, že jste dosáhli svého cíle. To vás naplní pozitivitou a sebedůvěrou.

6. Nebojte se říkat ne

Toto je velmi důležitá životní lekce, která nám může pomoci ve všech oblastech našeho života. Existuje spousta lidí, kteří se vás budou snažit postrčit špatným směrem, nebo směrem ke svým potřebám. Proto je třeba to rozpoznat a říci rozhodné ne. Tím získáte zpět kontrolu nad svým životem.

7. Milujte sami sebe

Láska k sobě samému je zásadní, pokud chcete mít kontrolu nad svými emocemi a sami nad sebou. Když uděláte chybu, najděte v sobě lásku a odpusťte si. Také si předem naplánujte svůj den, abyste se vyhnuli stresu.

Bylo zjištěno, že tyto poznatky a ponaučení jsou účinné při zvládání stresu. Začněte je tedy praktikovat ještě dnes, abyste získali zpět kontrolu nad svým životem.

Foto: Pixabay.com
Zdroje: National Library of Medicine