Zdraví

6 věcí které byste měli vědět o potravinových alergií u dětí

Lékaři se studiem potravinových alergií u dětí zabývají již velmi dlouho. Děti, které jsou náchylné k alergiím, mohou mít reakci z pouhého sousta během několika sekund. Rodiče těchto dětí se vždy obávají jejich alergií. Lékaři používají mnoho léčebných postupů, jako jsou injekce a perorální léky, aby bojovali proti následkům těchto reakcí. A preventivní opatření se většinou vždy omezují na vyhýbání se potravinám vyvolávajícím alergii. V této věci však došlo k určitému pokroku a zdravotníci začali své postupy zpestřovat, aby pomohli těmto dětem a jejich rodičům lépe se s alergiemi vypořádat. Zde je několik faktů, které byste měli mít na paměti.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

1. Časné vystavení alergenům

Lékaři zjistili, že při léčbě alergií u dětí pomáhá jejich včasné vystavení alergenům. Bylo provedeno několik studií, které se více zabývaly alergiemi na arašídy. A vědci zjistili, že vystavení dětí (u kterých je vysoké riziko vzniku alergie) arašídům snižuje jejich riziko několikanásobně. Národní institut pro alergie a infekční nemoci velmi doporučuje, aby děti, u kterých je vysoké riziko vzniku alergie na vejce nebo ekzému, byly vystaveny arašídům ve věku od 4 do 11 měsíců. To by jim pomohlo vytvořit si imunitu.

2. Sourozenci jsou málo rizikoví

Rodiče by se neměli obávat o všechny své děti, pokud je jedno z jejich dětí alergické. Sourozenci alergických dětí jsou stejně ohroženi vznikem podobné alergie jako všechny ostatní náhodné děti na světě. Není tedy třeba, aby rodiče panikařili a nechali všechny své děti testovat na alergie, pokud jedno z nich trpí nějakou specifickou alergií. Lékaři by však přesto chtěli, aby byly testovány, aby se ujistili, že nemají žádné jiné alergie.

3. Alergie není celoživotní utrpení

Lékaři obecně radí, aby lidé nepanikařili v případě, že jejich děti byly pozitivně testovány na nějakou alergii. Neznamená to, že jsou odsouzeny na celý život. Znamená to jen, že musí být opatrní. Také to neznamená, že se budou muset po celý život vyhýbat určitým potravinám. Existuje velká šance, že z alergií vyrostou, až budou starší. Není tedy třeba panikařit, pokud bylo vaše dítě pozitivně testováno na alergie.

4. Je třeba vyhodnotit psychický stres

Lékaři v dnešní době začali dětem pomáhat vyrovnat se i se sociálními dopady alergie. Když je dítě alergické na určité potraviny, znamená to, že by muselo v době oběda jíst odděleně. A to se na dětech může psychicky podepsat. Lékaři proto začali dětem pomáhat vyrovnat se s následky i se samotnou alergií. To jim umožní lépe porozumět svému stavu a necítit k němu odpor kvůli jeho vedlejším účinkům.

5. Očkování proti alergii není vždy řešením

Očkování proti alergii není vždy tou správnou cestou. Tato očkování mohou vaše dítě na chvíli ochránit, ale mohou také způsobit další problémy. Lékaři sami stále zjišťují dlouhodobá rizika i přínosy těchto očkování. A podle mnoha lékařů je v tomto případě spojeno mnoho rizik. Zpomalení růstu, anafylaxe na injekci, chronická nevolnost atd. jsou jen některé z reakcí, které jsou nám známy.

6. Může být doporučeno poradenství

Je třeba být otevřený myšlence, že lékař může vašemu dítěti s alergií doporučit poradenství, které mu pomůže se s jeho stavem vyrovnat. Budou existovat sociální dopady těchto stavů, se kterými se děti musí vypořádat. Kvůli svému stavu se mohou cítit jako vyděděnci společnosti. Je tedy důležité, aby se vašemu dítěti od počátku dostalo náležité pomoci, aby se cítilo bezpečně po fyzické i emocionální stránce.

Alergické reakce na potraviny se mohou stát každému, ale preventivní opatření a aktivní přístup mohou zachránit mnohem více než jen život.