5 nejlepších tipů jak získat potřebné živiny pro naše tělo

Získání potřebných živin je zásadní pro udržení vašeho zdraví a zajištění toho, aby vaše tělo pracovalo na maximum. Zvýšení příjmu živin však není jen zdravé stravování, nebo vyhledávání či konzumování jen bio potravin. Navíc mnoho lidí upadá do běžných marketingových nástrah, když se snaží vytvořit si výživnou a zdravou stravu. Jak si tedy připravit zdravé jídlo a získat potřebné živiny pro naše tělo? Pokud chcete zůstat zdraví a zvýšit spotřebu vitamínů a minerálů, tak zde je několik hlavních tipů.

Další zajímavé články z kategorie Zdraví

1. Připravte si svá jídla bohaté na živiny a minerály

Místo používání vitamínových a minerálních doplňků byste měli zvážit výběr potravin bohatých na živiny, které vám mohou pomoci přirozeným způsobem posílit vaše zdraví. Existuje mnoho druhů potravin bohatých na živiny, které mohou podpořit vaše zdraví. Patří mezi ně například ořechy a semena, ryby, celozrnné výrobky a mléčné výrobky. Když se rozhodnete připravit si jídlo pomocí těchto základních potravin, tak budete schopni získat všechny potřebné živiny během několika jídel denně.

2. Vyvarujte se vynechání některého jídla

Jednou z největších hrozeb pro schopnost získat potřebné živiny je vynechání jídla během dne. I když si možná nyní myslíte, že vynechávání jednoho jídla je prospěšné tím, že se nebudete přejídat. Vynechání jídla vás místo toho může zbavit životně důležitých živin, které potřebujete k přežití. Jedním z nejčastějších denních jídel, které lidé vynechávají je snídaně. Přestože snídaně už nemusí být považována za nejdůležitější jídlo, tak může být bohatá na živiny. A to díky populárním surovinám, jako jsou obiloviny, ovoce a jogurt. Jsou lehce stravitelné a dokáží nás nastartovat na celý den.

3. Zvažte alternativní stravu pro své zdraví

Mnoho lidí se rozhodlo pro dietu, aby podpořilo své zdraví a ztratilo nadváhu. Dieta neznamená, že byste měli snižovat příjem živin, a proto je důležité najít dietní plán, který vyhovuje vám a vašim potřebám. Například nárazová dieta vás může často nechat bez přírodních vitamínů a minerálů, které potřebujete pro udržení zdraví a energie vašeho těla. Musíte se snažit stravovat tak, aby jste stále získávali potřebné živiny. Mnoho lidí zvažuje přístup k dietním koktejlům, které nemusí být to pravé. Kolikrát je velmi jednoduché vymačkat šťávu z ovoce nebo zeleniny, ale to nemusí být to nejlepší pro vaše zdraví. Proto je lepší se rozhodnout pro speciálně upravené dietní plány, které byly vyvinuty, aby vám pomohly získat všechny vitamíny a minerály, které denně potřebujete.

4. Vařte jídlo způsobem vhodným pro zdravou výživu

Zvyšování výživové hodnoty vašich jídel se však nespoléhá pouze na investice do potravin plných vitamínů a minerálů. Měli byste se také ujistit, že vaše jídla připravujete hlavně zdravě a prospěšně. Například mnoho vitamínů je rozpustných ve vodě, což znamená, že si vaše vařené jídlo zachovává méně živin než ty, které byly připraveny metodami suchého vaření. Obecně však platí, že čím méně budete jídlo vařit, tím více živin v nich zůstane. A pokud necháte potraviny vyschnout nebo spálit, tak mohou potenciálně ztratit svou nutriční hodnotu.

5. Jezte a kupujte místní zdravé potraviny

Většina lidí stále věří, že čerstvé jídlo je vždy výživnější než mražené nebo jinak zpracované jídlo. To však není vždy pravda, protože mnoho mražených potravin si zachovává stejnou nutriční hodnotu, jako jejich čerstvé alternativy. Ačkoliv vám čerstvé potraviny mohou pomoci vyhnout se konzervačním látkám a přísadám, tak ztrácejí svou nutriční hodnotu rychleji než zmrazené potraviny. Jejich nutriční hodnota se může v první řadě lišit v důsledku způsobu jejich přepravy, sklizně a nebo skladování.

Místo toho, abyste se zaměřili na důležitost hledání čerstvých potravin ve vašem obchodě, tak raději zvažte investice do místně pěstovaných potravin. Tyto místní potraviny budou obvykle zdravější než jiné alternativy. Nejenže budete podporovat místní podniky a zemědělce, ale mezi jejich sklizní a jejich konzumací uplyne méně času. To samozřejmě zajistí, že si uchovají více vitaminů a minerálů, které chcete přidat do své stravy. Místní potraviny můžete získat návštěvou farmářských trhu, nebo na nějaké farmě ve vašem okolí. Navíc si na místní farmě můžete prohlédnout podmínky, za kterých jsou zdravé plodiny pěstovány.

Přidání živin do vaší stravy může být někdy neuvěřitelně obtížné, zejména proto, že různí lidé potřebují jiné množství a skladbu živin. Pokud však podniknete správné kroky, tak existuje mnoho způsobů, jak kombinovat zdravé stravování – a dokonce i hubnutí – se schopností získávat z jídla potřebné živiny.

Jak tedy získat potřebné živiny pro naše těloNavštivte farmářské trhy v okolí, nebo místní farmu a udělejte pro své zdraví maximum.