10 důvodů proč potřebujete více pokojových rostlin

Pokud máte pocit, že ve vašem bytě chybí zeleň, následující řádky vás možná přesvědčí o tom, že je načase si svůj obývák dovybavit, neboť existuje stále více důkazů, že rostliny mají blahodárný vliv na vaše fyzické i duševní zdraví. A proč tedy potřebujeme ve svém domě více pokojových rostlin?

Pomáhají vám relaxovat

Jediné, co vám postačí k uvolňování adrenalinu, je dlouhý pohled na zářivě fialové lístky fialek. Vaše energetická hladina se zvýší, stejně jako přítok kyslíků do mozku, což vám pomůže k relaxaci.

Jsou to přírodní zvlhčovače

Místo drahého osvěžovače vzduchu si pořiďte další květinu, třeba Bostonskou kapradinu, která uvolňuje vlhkost pomocí procesu zvaného transpirace, kdy póry na spodní straně listů fungují na principu potních žláz a uvolňují tolik potřebnou vlhkost.

10 důvodů proč potřebujete více pokojových rostlin

Mají léčivé účinky

Podle National Institutes of Health je aloe vera známá jako „rostlina nesmrtelnosti“ a už ve starověkém Egyptě se používala k hojení ran. Dnes ji můžete dát třeba na spáleniny od slunce.

Inspirují kreativitu

Až budete mít příště tvůrčí blok, navštivte místní skleník. Podle Justina Hancocka, zahradního odborníka na farmě Costa v Crotonu, barevné listí inspiruje a povzbuzuje.

Minimalizují alergie

Pokud často kýcháte kvůli prachu, pak vám pomohou zelení přátelé. Některé druhy květin mají listy pohlcující alergeny (jako je prach) a za dva dny může například Zelenec odstranit téměř 90% toxinů v místnosti.

Čistí vzduch

Chcete-li se ujistit, že dýcháte doma zdravý a čistý vzduch, pomůže vám břečťan. Vědci z NASA zjistili, že se jedná o nejlepší pokojovou rostlinu pro filtraci vzduchu, protože nejlépe absorbuje formaldehyd.

Dodávají energii

Vzhledem k tomu, že červená je stimulující barva známá tím, že navyšuje energii, poskytnou vám rostliny s červenými listy každodenní energizující povzbuzení. Dejte si je třeba do koupelny, aby vás probudily hned po ránu.

Pomáhají s koncentrací

Studie provedená v Royal College of Agriculture prokázala, že studenti, kteří byli v pokoji plném rostlin, prokázali o 70% vyšší soustředěnost, než ti ostatní. Pokud ve své kanceláři nemáte dostatek světla, pořiďte si třeba bambus.

Snižují stres

Podle Journal of Environmental Psychology pomáhají kvetoucí pokojové rostliny, například Anthurium, pomáhat při snižování hladiny stresu.

Stylové doplňky pro bydlení a svůj domov můžete výhodně nakoupit zde: Další zajímavé články z kategorie Domov